Skip to content

Miesiąc: Grudzień 2015

Praca z wielkogabarytowymi materiałami – wciągniki

Praca z materiałami ciężkimi lub o dużych rozmiarach wymusza konieczność wykorzystania fachowego sprzętu. W dzisiejszych czasach nie ma z tym większych problemów, choć nie zawsze oczywiście tak było. W dawnych czasach ludzie musieli sobie radzić bez nowoczesnych maszyn i przez to prace odbywały się znacznie wolniej i nierzadko wiązały się z dużo większym ryzykiem niż ma to miejsce obecnie. Dzisiaj w zasięgu ręki mamy chociażby wciągniki.

Comments closed

Zawiesia – podstawowe informacje

Jednym z ważniejszych elementów każdego żurawia są między innymi zawiesia. Co to takiego i do czego służą? Przeznaczeniem każdego dźwigu jest oczywiście, jak sama nazwa mówi, udźwig materiału, zazwyczaj o dużych gabarytach (dużych rozmiarach czy dużej masie). Nie byłoby to możliwe bez wspomnianych elementów jakimi są zawiesia.

Comments closed

Wygodne sterowanie radiowe

Różnego rodzaju urządzenia, takie jak na przykład suwnica bramowa, czy nie mniej popularna suwnica pomostowa muszą być w odpowiedni sposób sterowane, aby mogły wykonywać swoją prace na bieżąco i bez szwanku. W związku z tym należy zadbać o sprawne iniezawodne sterowanie. Taką rolę spełnia na pewno sterowanie radiowe.

Comments closed