Praca z wielkogabarytowymi materiałami – wciągniki

Praca z materiałami ciężkimi lub o dużych rozmiarach wymusza konieczność wykorzystania fachowego sprzętu. W dzisiejszych czasach nie ma z tym większych problemów, choć nie zawsze oczywiście tak było. W dawnych czasach ludzie musieli sobie radzić bez nowoczesnych maszyn i przez to prace odbywały się znacznie wolniej i nierzadko wiązały się z dużo większym ryzykiem niż […]

Zawiesia – podstawowe informacje

Jednym z ważniejszych elementów każdego żurawia są między innymi zawiesia. Co to takiego i do czego służą? Przeznaczeniem każdego dźwigu jest oczywiście, jak sama nazwa mówi, udźwig materiału, zazwyczaj o dużych gabarytach (dużych rozmiarach czy dużej masie). Nie byłoby to możliwe bez wspomnianych elementów jakimi są zawiesia.

Żuraw niezbędny na placu budowy

Plac budowy to niewątpliwie obszar, na którym dokonuje się różnego rodzaju operacje, co wymaga odpowiedniej koordynacji i rozplanowania. Ale podstawą jest również tak czy inaczej korzystanie z odpowiedniego sprzętu, który będzie działał sprawnie i wydajnie.

Wygodne sterowanie radiowe

Różnego rodzaju urządzenia, takie jak na przykład suwnica bramowa, czy nie mniej popularna suwnica pomostowa muszą być w odpowiedni sposób sterowane, aby mogły wykonywać swoją prace na bieżąco i bez szwanku. W związku z tym należy zadbać o sprawne iniezawodne sterowanie. Taką rolę spełnia na pewno sterowanie radiowe.

Wciągniki niezbędne do przenoszenia materiałów

Z dużymi wielkościowo materiałami jest często nie lada problem. Przede wszystkim jest on związany z komplikacjami dotyczącymi przenoszenia go z jednego miejsca w drugie. Wymaga to zarówno wykorzystania odpowiedniego sprzętu, jak i dobrego rozplanowania logistycznego.