Usuwanie zmarszczek laserem


To właśnie zmarszczki są niestety wyraźnym dowodem wieku każdej osoby. Częściowo można im zapobiegać, ale raczej nie da się doprowadzić do tego, a przynajmniej na ten moment nie dysponujemy takimi narzędziami, by w ogóle nie pojawiały się one na skórze. Możliwe jest natomiast ich usuwanie. Korekcja zmarszczek Poznań przeprowadzana jest w tym momencie przy pomocy wiązki laserowej. Za sprawą tej metody doprowadza się do wygładzenia zmarszczek występujących na różnych partiach twarzy – m.in. zmarszczek czołowych, tzw. kurzych łapek oraz ogólnie rzecz biorąc wszelkich zmarszczek mimicznych.

Zabiegi laserowe są przeprowadzane w różnoraki sposób, jednakże tym szczególnie mocno polecanym w przypadku korekcji zmarszczek jest zabieg z użyciem lasera frakcyjnego. Laser frakcyjny CO2 to nowoczesne urządzenie, wykorzystywane w gabinetach medycyny estetycznej dopiero od niedawna. Nie da się zresztą skorzystać z niego w każdym takim gabinecie, dlatego jeśli chce się to zrobić, wcześniej należy upewnić się, że wybrana placówka rzeczywiście obsługuje ten przyrząd i z jego pomocą zajmuje się zmarszczkami pacjentów. Laser frakcyjny szczególnie dobrze radzi sobie z usuwaniem zmarszczek występujących pod oczami. Emitowane przez niego światło laserowe ma doprowadzić do powstania mikrouszkodzeń na skórze, które z kolei sprawiają, że ta skóra sama zaczyna się nagle regenerować i odbudowywać, dzięki czemu staje się gładsza i ładniejsza.

Korekcja zmarszczek Poznań przeprowadzana z pomocą lasera frakcyjnego musi zostać poprzedzona wizytą konsultacyjną, na której lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad medyczny i zadecyduje o tym, czy procedura medyczna może zostać w ogóle podjęta. Rozmowa wiąże się również z omówieniem wszelkich możliwych skutków ubocznych zabiegu. Tłumaczy się pacjentowi, jak się do niego przygotować i co robić już po jego zakończeniu. To ważne, by z lekarzem współpracować i dostosowywać się do jego poleceń. Tylko takie postępowanie może zagwarantować maksymalną trwałość uzyskanych efektów.

Koniecznie sprawdź dodatkowe informacje